Naujos kartos bituminė termo-hidroizoliacinė lakštinė danga RENOBIT užtikrins, kad Jūsų stogas bus atsparus drėgmei, nelaidus vandeniui ir šalčiui

RENOBIT katalogas


Visų RENOBIT produktų sąrašas
Poliesterio pluoštas: tendencinga „mada“ - netikri prioritetai PDF Spausdinti El. paštas

Poliesterio pluošto gamyba Tebesitęsiant projektuotojų, užsakovų, o ypatingai „išmintingų“ pardavėjų manijai, kaip pagrindinį hidroizoliacinės dangos prioritetą įvardinti, oficialiai nedeklaruojamą, poliesterio gramatūros parametrą, norėtusi šiek tiek plačiau apžvelgti šio reiškinio beprasmybę.
Vis dar dažnai tenka susidurti su pareiškimais apie šimtas aštuoniasdešimtinę (180 g/m2) ar du šimtinę (200 g/m2) dangą įtrauktą į „mistines“ projekto sąlygas. Šis poliesterio gramatūros „užkratas“ – tai metų metus, kai kurių gamintojų, jų oficialių ar ne oficialių bei ne itin kvalifikuotų atstovų suformuota tendencinga „mada“ apie niekinį bituminės hidroizoliacinės dangos parametrą. Renobit.lt jau buvo publikuoti straipsniai apie dangą armuojančius pagrindus bei apie bituminių dangų kokybės prioritetus, tačiau šiame straipsnyje detaliau išanalizuosime poliesterio pluoštą, jo rodiklius, charakteristikas bei jų įtaką bituminei hidroizoliacinei dangai.


Poliestrio pluoštas (ang. Polyester fibre) - sintetinis pluoštas formuojamas (gaminamas) ekstruzijos būdu, iš polimero - Polietileno tereftalato (PET, PETE, PETP) arba jo darinių liejinio, išspaudžiant liejinio skaidulas per specialius filtrus ir jas atšąldant oro mase. Gautas pluošto štapelis ištempiamas ir lyginamas specialiu įrenginiu iki išgaunamas lygus, reikiamo tankio, vientisas pluoštas.
Šis, sintetinis, poliesterio pluoštas yra populiarus, geras fizikines savybes turintis armuojantis pagrindas, plačiai naudojamas bituminių hidroizoliacinių dangų gamyboje. Poliesterio pluošto sąlyginio matavimo vienetas - gramatūra, t.y. 1-o kvadratinio metro svoris gramais. Būtent šis rodiklis vis dar dažnai akcentuojamas, kaip pagrindinis bituminės hidroizoliacinės dangos kokybinis rodiklis, nors poliesterio gramatūros įtaka bituminei dangai gali būti tiek teigiama, tiek ir neigiama, ypač bituminei dangai, kurios vienetinio ploto masė yra sąlyginai nedidelė. Kvalifikacijos, teorinių ir praktinių žinių stoka iškreipia tikruosius bituminės hidroizoliacinės dangos parinkimo vienam ar kitam projektui (mazgui) prioritetus. Kartkartėmis, įsigilinus į vieno ar kito projekto sąlygas, užsakovo pageidavimus, norisi pasiūlyti klientui reikiamos gramatūros poliesterio pluoštą - žaliavą, neturinčią jokių hidroizoliacinių savybių, bet ne galutinį produktą - kokybišką bituminę hidroizoliacinę dangą.
Vyrauja klaidinga nuomonė, kad bituminės dangos lankstumas, elastingumas ir tuo pačiu ilgaamžiškumas tiesiogiai priklauso nuo armuojančio pagrindo - poliesterio ir jo gramatūros. Tačiau visi šių parametrų rodikliai tiesiogiai priklauso nuo polimerinio bitumo kokybės, bitumo masės ir jį nuo atmosferos veiksnių saugančio kokybiško pabarsto. Poliesteris ar kitas bituminę dangą armuojantis pagrindas - tiesiogiai (su tam tikromis išlygomis) įtakoja bituminės dangos nutraukimo - tempimo jėgos, santykinio pailgėjimo bei plėšimo vinimi parametrus.


Pateiksime keletą argumentų, kodėl armuojančio pagrindo, poliesterio pluošto, gramatūra yra niekinis, nekonkretus bituminės hidroizoliacinės dangos parametras:
1. Armuojančio pagrindo gramatūra - gamintojų oficialiai nedeklaruojamas parametras, nebent "išmintingas" prekybininkas pataiso oficialias gamintojų deklaracijas, įterpdamas šio ar kitų rodiklių reikšmes savo nuožiūra, kartais ir su klaidomis: pavyzdys (įterpta eilutė lentelėje, virš pirmosios oficialiai deklaruojamos charakteristikos. Armuojantis pagrindas, rusų kalba, parašytas su klaida, turėtų būti "Полиэстер". Palyginimui pateikiame oficialų analogiško gaminio techninių duomenų lapą;
2. Skirtingų poliesterio pluošto gamintojų produktai, turintys tą pačią gramatūrą, gali turėti (atitikti) visiškai skirtingus fizikinius dydžius, todėl poliesterio pluošto bei juo armuotos bituminės hidroizoliacinės dangos nutraukimo jėgos bei santykinio pailgėjimo rodikliai, bitumo įgeriamumo savybės (dėl dangos išsisluoksniavimo) gali skirtis nuo 20 iki 40%, priklausomai nuo poliesterio pluošto gamybos technologijos, panaudotų žaliavų, žmogiškųjų išteklių bei kitų veiksnių;
3. Na ir pagrindinė sąlyga, į kurią atkreiptinas dėmesys yra ta, kad tos pačios gramatūros poliesteris gali būti trijų tipų (rūšių): nearmuotas poliesterio pluoštas, viengubo-vienpusio armavimo poliesterio pluoštas bei dvigubo - dvipusio armavimo poliesterio pluoštas. Palyginimui pateikiame visų trijų tipų poliesterinio pluošto nuotraukas (norėdami padidinti nuotrauką, spragtelkite pele).

Nearmuotas poliesterio pluoštas Viengubo-vienpusio armavimo poliesterio pluoštas Dvigubo-dvipusio armavimo poliesterio pluoštas


Kito gamintojo bituminės dangos skerspjūvis. Matomas storas poliesterio pluoštas - dangą armuojantis pagrindas.

Renobit Standart EKP bituminės dangos skerspjūvis. 4 mm storio dangos armuojantis pagrindas - viengubo armavimo poliesterio pluoštas visiškai absorbuotas.

Straipsnis nebaigtas...norėdami skaityti toliau, prašome sugrįžti 06.07 po 8:00 val.

Atnaujinta Sekmadienis, 03 Kovas 2013 21:46
 

Šis komentaras ir Jūsų IP adresas buvo užblokuoti. Jūs daugiau neturite teisės rašyti komentarų šioje svetainėje.

PrisijungtiJoomla! Template design and develop by Wootem.ru - http://www.joomvision.com