Klientų aptarnavimo ir kokybės linija +370 666 111 00. Laukiame Jūsų skambučių darbo dienomis nuo 8:00 iki 17:00 valandos

RENOBIT katalogas


Visų RENOBIT produktų sąrašas
Dangą armuojantis pagrindas - mitai ir realybė PDF Spausdinti El. paštas
Susijęs dokumentas

Bituminių hidroizoliacinių ritinių dangų platintojų, prekybos atstovų, distributorių ir net gamintojų interneto svetainėse bei techninių charakteristikų lapuose, galima rasti informaciją apie bituminę hidroizoliacinę dangą armuojantį pagrindą ir jo 1 kv.m. masę.
Vadovaujantis ilgamete praktika, teko pastebėti, kad daugelis Lietuvos stogdengių, eilinių vartotojų, projektuotojų ir net techninės priežiūros atstovų reikalauja, kad viename ar kitame projekte būtų naudojame danga su poliesterio 180 g/m2, 200 g/m2 ar 250 g/m2 pagrindu.
Netrukus, tai tapo pagrindiniu, tačiau visiškai klaidingu, kriterijumi renkantis vieną ar kitą hidroizoliacinę dangą. Pardavėjai, prisitaikę prie vartotojų reikalavimo rinktis poliesterio ar kito pagrindo gramatūrą neatsižvelgiant į kitus, žymiai svarbesnius hidroizoliacinių dangų parametrus, siekdami padidinti pardavimus ir įtikinti klientą dėl dangos kokybės, vietoje dangos pavadinimo pradėjo naudoti apibūdinimus "šimtas aštuoniasdešimta danga" ar "du šimtinė danga", taip lygindami dangas viena su kita.
Kai kurie gamintojai, o ypač jų atstovai - prekybininkai, siekdami pirkėjų palankumo, didesnių pardavimų ir "ilgesnio lito", neoficialiai deklaruoja ne visai realias (pagal nutraukimo jėgas) bituminę hidroizoliacinę dangą armuojančių pagrindų mases.
Bituminių hidroizoliacinių dangų gamybos proceso metu, armuojantis pagrindas (poliesteris, stiklūnas, stiklo audinys) yra panardinamas į karštą bitumą. Tuo metu, armuojantis pagrindas ne tik pasidengia bitumo sluoksniu, bet ir įgeria (prisisotina) karštą bitumą į save. Jeigu pagrindas blogai įgertų ir nebūtų prisotintas bitumo užpildu, prilydymo metu, nuo kaitros, hidroizoliacinė danga išsisluoksniuotų.
Taigi, kai produktas yra pagamintas, armuojantis pagrindas yra prisotintas bitumo užpildu, nei viena laboratorija negalės tiksliai nustatyti (atskirti pagrindo nuo bituminės dangos lakšto), koks pagrindas buvo panaudotas konkrečios bituminės dangos gamybai. Dėl šios priežasties, informacija apie neva dangos gamyboje panaudotus "stipresnius" pagrindus yra labai dažnai spekuliuojama ir daugeliu atveju tokia informacija yra neoficiali, t.y. nepatvirtinta gamintojo parašu ir antspaudu.
Norime priminti, kad vadovaujantis gaminio standartu EN 13707, EC bei CE nuostatomis, atitikties deklaracijose bei lydraščiuose oficiali informacija apie dangos armuojančio pagrindo masę nėra pateikiama, nes nėra privaloma. Vadovaujantis šių gaminių privalomo bandymo metodo standartu EN 12311-1, visi gamintojai privalo atitikties deklaracijoje arba lydraštyje nurodyti nutraukimo jėgos parametrus (išilgai/skersai ritinio juostos), kurie išreiškiami N/50mm. Būtent šiuo rodikliu, atmetus paklaidą (±100N/50mm, ±200N/50mm), kuri dažniausiai deklaruojama į didesnę pusę, rekomenduojame vadovautis renkantis vieną ar kitą produktą.


Pateikiame nutraukimo jėgų parametrus (be paklaidos +-), pagal kuriuos iš dalies galima atskirti, koks armuojantis poliesterio pagrindas buvo panaudotas bituminės hidroizoliacinės dangos gamyboje:
Poliesteris 160 g/m2 - nuo 710/510 iki 750/540 (priklausomai gamybos technologijos ir bitumo sudėties);
Poliesteris 180 g/m2 - nuo 760/560 iki 800/600 (priklausomai gamybos technologijos ir bitumo sudėties);
Poliesteris 200 g/m2 - nuo 810/610 iki 860/650 (priklausomai gamybos technologijos ir bitumo sudėties).
Vadovaujantis elementaria verslo etika ir gerbdami kiekvieno verslo subjekto veiklą, akivaizdžiai klaidinančių ir spekuliacinių pavyzdžių apie bituminę dangą armuojančių pagrindų masę nepateikiame.


Tuo pačiu informuojame, kad RENOBIT, UAB niekada savo produkcijai nedaklaruos išgalvotų, dirbtinai "išpūstų", teorinių armuojančio pagrindo masės ar kitų parametrų.

Grįžti

Atnaujinta Penktadienis, 23 Kovas 2012 15:58
 

PrisijungtiJoomla! Template design and develop by Wootem.ru - http://www.joomvision.com